Media

RANKING ZIELONYCH MIAST 2021

Ogłosiliśmy wyniki rankingu polskich Zielonych Miast! Lublin najbardziej ekologicznym miastem w Polsce. Na podium znalazły się również Katowice oraz Łódź. Te trzy miejscowości otwierają ranking polskich „zielonych” miast.

Które polskie miasta najaktywniej dążą do tego, by „stać się zielone”? Kto jest bardziej nastawiony na ochronę środowiska – mieszkańcy małych czy większych miast? Jakie działania powinni podjąć samorządowcy, by stać się liderami polskich green cities?

Ranking „Europolis” najbardziej zielonych miast w Polsce – komunikat prasowy

Pełna treść raportu dostępna jest TUTAJ

Kontakt dla mediów:
Zuzanna Rydzyńska
z.rydzynska@schuman.pl
tel. 501 552 007

 

RANKING ZAGROŻEŃ WEDŁUG SAMORZĄDOWCÓW 2020

Ogłosiliśmy wyniki rankingu zagrożeń według samorządowców! Czego najbardziej się obawiają i na co przygotowują? Epidemia – to jedyne zagrożenie, które zostało przez nich uznane jako jednocześnie dotkliwe i prawdopodobne.

 

Czego Boją Się Miasta Ranking – komunikat prasowy

Zachęcamy do pobrania pełnego raportu „Europolis. Miasta naprzeciw kryzysom”

RANKING MIAST DLA MŁODYCH
EUROPOLIS 2019

8 listopada 2019 roku podczas konferencji „Europolis. Miasta dla młodych” ogłosiliśmy raport zawierający ranking polskich miast na prawach powiatu pod kątem ich przyjazności dla młodych mieszkańców. Warszawa okazała się liderem zestawienia, na podium także Rzeszów i Katowice. Więcej

RANKING MIAST OBYWATELSKICH
EUROPOLIS 2018

Ranking najbardziej obywatelskich miast Fundacji Schumana EUROPOLIS 2018 ogłoszony. Pierwsze miejsce zajął Sopot, który wyprzedził Warszawę i Rzeszów oraz znajdujące się tuż za nimi Poznań i Katowice.

RANKING BEZPIECZNYCH I OTWARTYCH MIAST
EUROPOLIS 2017

Ranking najbezpieczniejszych polskich miast Fundacji Schumana EUROPOLIS 2017 ogłoszony. Na pierwszym miejscu Warszawa, tuż za nią Kraków. Dobre wyniki Rzeszowa, Poznania i Trójmiasta. 

© Polska Fundacja im Roberta Schumana 2024

Flaga Unii Europejskiej, krąg żółtych gwiazd na niebieskim tle, po prawej stronie napis Dofinansowane przez Unię Europejską