Media

RANKING BEZPIECZNYCH I OTWARTYCH MIAST EUROPOLIS OGŁOSZONY

Ranking najbezpieczniejszych polskich miast Fundacji Schumana EUROPOLIS 2017 ogłoszony. Na pierwszym miejscu Warszawa, tuż za nią Kraków. Dobre wyniki Rzeszowa, Poznania i Trójmiasta. 

W rankingu Europolis uwzględniono 66 polskich miast na prawach powiatu. Przeanalizowano je na podstawie 44 wskaźników, pogrupowanych w 5 wymiarach: bezpieczeństwo społeczno-ekonomiczne, bezpieczeństwo publiczne, otwartość na innych, bezpieczeństwo komunikacyjne, bezpieczeństwo indywidualne.

Ranking miast Europolis_informacja prasowa_2.06.2017

 

RANKING POLSKICH MIAST – GDZIE JEST NAJBEZPIECZNIEJ?

Ranking najbezpieczniejszych polskich miast Fundacji Schumana i Polityki Insight już 2 czerwca na konferencji EUROPOLIS w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Czy współczesne miasto może być otwarte i równocześnie bezpieczne? Co sprawia, że jego mieszkańcy nie czują się zagrożeni? Gdzie i dlaczego Polacy są najbardziej zadowoleni ze swojego miejsca zamieszkania?

Europolis_Ranking polskich miast_informacja prasowa_29.05.2017

 

MIASTO OTWARTE I BEZPIECZNE
Bezpieczne miasto to nie tylko niska przestępczość i bezpieczeństwo drogowe. To również bezpieczeństwo mieszkaniowe i socjalne, pewność dostaw energii i wody, bezpieczeństwo informacji i ochrona prywatności mieszkańców, a także umiejętność wykorzystywania zbiorowych danych o ich zachowaniach w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.

Europolis 2017_informacja prasowa_04.2017

 

Kontakt dla mediów
Zuznanna Rydzyńska
z.rydzynska@schuman.pl
M: 516 522 016
T: (+48) 22 621 21 61

Copyright © All Rights Reserved Polska Fundacja im Roberta Schumana

Projekt i wykonanie: Digital-it.pl