Europolis 2019

W tym roku wyjątkowo konferencja Europolis odbędzie się jesienią – zapraszamy 8 listopada 2019 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (rejestracja na wydarzenie rozpocznie się wkrótce). Tematem tegorocznej edycji Europolis są miasta dla młodych. Konferencji towarzyszyć będzie publikacja raportu Fundacji Schumana na temat przyjazności polskich miast dla młodych ludzi.

„Miasta dla młodych” to miasta, w których bierze się pod uwagę potrzeby i opinie młodych ludzi. Dążą one do poprawy jakości życia młodych i angażują ich do współdecydowania. Podczas Europolis chcemy przyjrzeć się osobom, które wkraczają w samodzielne życie oraz działaniom samorządów, które ten start ułatwiają.

W młodych ludziach tkwi olbrzymi potencjał dla rozwoju miast. Naturalną odpowiedzią miast na zmiany demograficzne powinno być zadbanie o młodych mieszkańców i przyciąganie ich do siebie. Dlatego ważne jest, aby samorządy wiedziały jakich miast chcą młodzi ludzie, jakie mają problemy, potrzeby i aspiracje – w zakresie edukacji i miejsca na rynku pracy, związanych ze spędzaniem wolnego czasu, zakładaniem rodzin, zdrowiem, zamieszkaniem czy aktywnością społeczną. Samorządy mogą na te obszary wpływać i tym samym poprawiać jakość życia na swoim terenie.

Na Europolis 2019 przyjrzymy się tej grupie mieszkańców i poznamy dobre praktyki z zakresu poprawy jakości życia młodych i angażowania ich do współdecydowania o sprawach miasta. Chętnie poznamy też przykłady z Waszych miast!

 

Copyright © All Rights Reserved Polska Fundacja im Roberta Schumana

Projekt i wykonanie: Digital-it.pl